South Region BMX, site logo.
Home
2020 Update
Transponder update and Q&A
South Region 'Getting Started in BMX Racing' Booklet
South BMX Race Regulations 2020
Race day Online
RSR - Regional School of Racing
Blog
TNT Series Points 2020
Contact Us
South Points Table
South BMX Constitution
South Region Clubs
Guestbook

TNT Series Points 2020

Round 1: TNT WINTER SERIES 2019/2020 ROUND 1
TNT BMX CLUB

Round 2: TNT WINTER SERIES 2019/2020 ROUND 2
TNT BMX CLUB

Round 3: TNT WINTERSERIES 2019/202 ROUND 3
TNT BMX CLUB

 

NO CLASS 0 Riders.

 

7 and under 3 Riders 3 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1234
1 Lucas TEWOLDE Peckham Challengers BMX Club S 139.0 139.0 50.0 46.0 43.0 -
2 Holly BISHOP Hayes Hawks BMX Club S 82.0 82.0 42.0 40.0 - -
3 Erin HUDSON TNT BMX Club S 44.5 44.5 44.5 - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

 

8-9 years 18 Riders 18 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1234
1 Ignacy LOREK Merton Saints BMX Club S 147.0 147.0 50.0 50.0 47.0 -
2 Harry HOLMES Hackney BMX S 110.5 110.5 34.5 41.0 35.0 -
3 Poppy BISHOP Hayes Hawks BMX Club S 104.5 104.5 36.5 38.0 30.0 -
4 Adrian GAILITIS Peckham Challengers BMX Club S 93.5 93.5 39.0 29.0 25.5 -
5 Olly MERRON TNT BMX Club S 87.0 87.0 46.5 - 40.5 -
6 Louis FRIEND TNT BMX Club S 84.5 84.5 26.0 35.5 23.0 -
7 Ahkyn BRAZIER Club Cyclopark S 80.5 80.5 29.5 31.0 20.0 -
8 Bence T. KISS Peckham Challengers BMX Club S 77.5 77.5 - 40.5 37.0 -
9 Rocco DAVIS TNT BMX Club S 49.0 49.0 - - 49.0 -
10 Freddy HUDSON TNT BMX Club S 46.5 46.5 26.5 - 20.0 -
11 Harley STEELE
Ipswich BMX Club
Club Unknown 46.0 46.0 - 46.0 - -
12 Max VASS Runnymede Rockets S 42.5 42.5 - - 42.5 -
13 Harry TYERS Hackney BMX S 41.0 41.0 41.0 - - -
14 George KAVANAGH-CLARKE Brixton BMX Club S 34.5 34.5 34.5 - - -
15 Alex BOUGHTON Club Cyclopark S 31.5 31.5 - - 31.5 -
16 Sam LILLINGSTONE
Ipswich BMX Club
Club Unknown 25.5 25.5 - 25.5 - -
17 Noah GARDNER Club Cyclopark S 22.0 22.0 - - 22.0 -
18 Thomas ALLEN Greenwich BMX S 18.5 18.5 - - 18.5 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

 

10-11 years 24 Riders 24 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1234
1 Felix LOPEZ TNT BMX Club S 150.0 150.0 50.0 50.0 50.0 -
2 Nataniel TONSKI Peckham Challengers BMX Club S 122.5 122.5 40.5 42.0 40.0 -
3 Charlie HARRIS Hayes Hawks BMX Club S 117.5 117.5 38.5 40.0 39.0 -
4 Pepe LOPEZ TNT BMX Club S 109.5 109.5 38.5 36.5 34.5 -
5 Chrystiano GOODMAN Peckham Challengers BMX Club S 89.5 89.5 46.0 43.5 0 -
6 Noah TURNER Merton Saints BMX Club S 83.5 83.5 - 38.0 45.5 -
7 Oliver TYERS Hackney BMX S 79.5 79.5 25.5 26.0 28.0 -
8 Aj MOORE Peckham Challengers BMX Club S 66.5 66.5 34.5 32.0 - -
9 Harry FOYSTER Club Cyclopark S 63.5 63.5 23.5 20.5 19.5 -
10 Harvey TOMLINSON Brixton BMX Club S 56.0 56.0 - 28.5 27.5 -
11 Katie MILLER Hackney BMX S 47.5 47.5 22.0 25.5 - -
12 Oscar DAVIS TNT BMX Club S 41.5 41.5 - - 41.5 -
13 George KAVANAGH-CLARKE Brixton BMX Club S 38.5 38.5 - 20.5 18.0 -
14 Reid HUGHES
Club Cyclopark
Club Unknown 38.0 38.0 - - 38.0 -
15 Zachary TIER
Jump Club
Jump Club/S&M s 32.5 32.5 32.5 - - -
16 Ti DALEY-SMITH Merton Saints BMX Club S 31.5 31.5 31.5 - - -
17 Anastazja TONSKA Peckham Challengers BMX Club S 30.0 30.0 - - 30.0 -
18 Joshua ELSWORTH Merton Saints BMX Club S 26.0 26.0 - - 26.0 -
19 Megan ROY Hayes Hawks BMX Club S 25.0 25.0 25.0 - - -
=20 Blake ALLISON
Ipswich BMX Club
Club Unknown 24.0 24.0 - 24.0 - -
=20 Etana PRICE Peckham Challengers BMX Club S 24.0 24.0 - - 24.0 -
22 Jahziah SAMUELS Brixton BMX Club S 23.0 23.0 - - 23.0 -
23 Erin SEAMAN TNT BMX Club S 21.5 21.5 - - 21.5 -
24 Declan VINYARD
Ipswich BMX Club
Club Unknown 18.0 18.0 - 18.0 - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

 

12-13 years 17 Riders 17 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1234
1 Reuben SMITH TNT BMX Club S 141.0 141.0 45.0 46.0 50.0 -
2 Oliver KENDALL TNT BMX Club S 100.0 100.0 50.0 50.0 - -
3 William FRIEND TNT BMX Club S 83.5 83.5 30.0 26.5 27.0 -
4 Ollie O'BRIEN
Club Cyclopark
Club Cyclopark S 81.0 81.0 40.0 - 41.0 -
5 Thomas MILLAR Hackney BMX S 77.5 77.5 37.5 40.0 - -
6 Ben MOSLEY Gosport BMX Club S 72.5 72.5 - 35.5 37.0 -
7 Rudi DOWNS Hackney BMX S 64.5 64.5 33.0 31.5 - -
8 Anastazja TONSKA Peckham Challengers BMX Club S 51.5 51.5 26.5 25.0 - -
9 Miller HUGHES
Club Cyclopark
Club Unknown 45.5 45.5 - - 45.5 -
=10 Sebastian HAMBLING Guest 43.5 43.5 43.5 - - -
=10 James BARKER Club Cyclopark S 43.5 43.5 - 43.5 - -
12 Dexter COBBING Hackney BMX S 36.5 36.5 - 36.5 - -
13 Malachi PRICE Peckham Challengers BMX Club S 34.0 34.0 - - 34.0 -
14 Louis TAY EDWARDS Hackney BMX S 33.5 33.5 33.5 - - -
15 Dylan SEAON TNT BMX Club S 31.0 31.0 - - 31.0 -
16 Callum DALEY Hayes Hawks BMX Club S 29.5 29.5 - 29.5 - -
17 Romeo CAPPAI Jump Club/S&M s 25.0 25.0 25.0 - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

 

14-14 years 0 Riders.

 

16 Plus 17 Riders 17 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1234
1 Lee ROBINSON TNT BMX Club S 143.0 143.0 48.5 46.5 48.0 -
2 Jack MOWAT TNT BMX Club S 117.0 117.0 33.0 39.0 45.0 -
3 Kieran BENEOCHRIST Peckham Challengers BMX Club S 93.0 93.0 22.5 31.5 39.0 -
4 Jude GREEN
ICE bikes
TNT BMX Club S 86.5 86.5 43.5 43.0 - -
5 Molly NICE Braintree BMX Club e 85.0 85.0 22.5 29.0 33.5 -
6 Lewis FLETCHER TNT BMX Club S 79.0 79.0 39.5 39.5 - -
7 Rossi OBRIEN
THRILL FACTORY UK
TNT BMX Club S 61.5 61.5 26.5 35.0 - -
8 Ben DAVEY TNT BMX Club S 47.0 47.0 47.0 - - -
9 John LILLINGSTONE
Ipswich BMX Club
Club Unknown 46.0 46.0 - 46.0 - -
10 Kana BUSBRIDGE Club Cyclopark S 43.5 43.5 - - 43.5 -
=11 Charlie ROY Hayes Hawks BMX Club S 36.5 36.5 36.5 - - -
=11 Chance O'LEARY Hackney BMX S 36.5 36.5 - - 36.5 -
13 Josh WERNER
Ice Bikes UK
TNT BMX Club S 33.0 33.0 33.0 - - -
14 Bailey MILLER
T.N.T.
TNT BMX Club S 29.0 29.0 29.0 - - -
15 Joseph HARRIS Braintree BMX Club e 25.5 25.5 25.5 - - -
16 Abi PIKE
Ipswich BMX Club
Club Unknown 25.0 25.0 - 25.0 - -
17 Kian WHITEMAN-COLE Brixton BMX Club S 20.0 20.0 20.0 - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

 

30 Plus 10 Riders 10 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1234
1 Adrian MARTIN Brixton BMX Club S 83.5 83.5 - 46.5 37.0 -
2 Neil BRUNJES Hackney BMX S 83.0 83.0 37.5 - 45.5 -
3 Kev MERRON TNT BMX Club S 82.0 82.0 34.0 - 48.0 -
4 Miguel GABOLEIRO Peckham Challengers BMX Club S 49.5 49.5 49.5 - - -
5 Jeffrey ROJAS Peckham Challengers BMX Club S 44.0 44.0 44.0 - - -
6 Gary O'BRIEN
Thrill UK
TNT BMX Club S 43.0 43.0 43.0 - - -
7 Mark STEELE
Ipswich BMX Club
Club Unknown 41.5 41.5 - 41.5 - -
8 Craig HUGHES
Club Cyclopark
Club Unknown 38.0 38.0 - - 38.0 -
9 Lee MATTHEWS
Ipswich BMX Club
Club Unknown 36.5 36.5 - 36.5 - -
10 Lee FIRMIN Braintree BMX Club e 30.5 30.5 30.5 - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

 

 

TNT WINTER SERIES 2019/2020 ROUND 4

TNT BMX CLUB

BMX EVENT MANAGER, Report Created 01/Feb/2020 17:19:31

CLASSES Sorted by NAME

Total Entries = 46

Total Riders = 46

 

6 & Under Mixed (2 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  Hayes Hawks BMX Club S 164 BISHOP, Holly
  Peckham Challengers BMX Club S 193 TEWOLDE, Lucas

 

7 & 8 Mixed (9 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  Hayes Hawks BMX Club S 111 BISHOP, Poppy
  Club Cyclopark S 199 BRAZIER, Ahkyn
  TNT BMX Club S 298 FRIEND, Louis
  Hackney BMX S 449 HOLMES, Harry
  TNT BMX Club S 379 HUDSON, Freddy
  Club Unknown 651 LILLINGSTONE, Sam
Ipswich BMX Club
  Merton Saints BMX Club S 006 LOREK, Ignacy
  Peckham Challengers BMX Club S 235 T. KISS, Bence
  Hackney BMX S 100 TYERS, Harry

 

9 & 11 Mixed (11 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  Guest 99 BAILEY, Jack
  Club Cyclopark S 148 FOYSTER, Harry
  Peckham Challengers BMX Club S 1 S GOODMAN, Christiano
  Hayes Hawks BMX Club S 929 KITSON, Tate
  Hackney BMX S 892 MILLER, Katie
  Peckham Challengers BMX Club S 970 MOORE, Aj
  Peckham Challengers BMX Club S 754 TONSKA, Anastazja
  Peckham Challengers BMX Club S 021 TONSKI, Nataniel
  Hackney BMX S 689 TYERS, Oliver
  Club Unknown 196 VINYARD, Declan
Ipswich BMX Club
  TNT BMX Club S 100 WILLHURST, Archa

 

12 & 14 Mixed (4 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  TNT BMX Club S 204 FRIEND, William
  TNT BMX Club S E2 KENDALL, Oliver
  TNT BMX Club S 22 O'BRIEN, Rossi
Thrill UK
  TNT BMX Club S 15 SMITH, Reuben

 

15 PLUS MIXED (10 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  Peckham Challengers BMX Club S 8.5 BENEOCHRIST, Kieran
  TNT BMX Club S 2 DAVEY, Ben
  TNT BMX Club S 6 FLETCHER, Lewis
  TNT BMX Club S 8 GREEN, Jude
  Guest 29 HAMBLING, Sebastian
Ipswich BMX Club
  Club Unknown W6 LILLINGSTONE, John
Ipswich BMX Club
  TNT BMX Club S 23 MILLER, Bailey
T.N.T.
  TNT BMX Club S 792 MOWAT, Jack
  Braintree BMX Club e 064 NICE, Molly
  TNT BMX Club S 59 ROBINSON, Lee

 

30 PLUS MIXED (2 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  TNT BMX Club S 919 MERRON, Kev
  TNT BMX Club S 102 MERRON, Olly

 

Novice 8 and Under (1 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  TNT BMX Club S 669 HUDSON, Erin

 

Novice 9-11 (4 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  TNT BMX Club S 9.5 COLQUHOUR, Remy
  TNT BMX Club S 473 GARCIA, Zak
  TNT BMX Club S 490 PARKINSON, Jacob
  Club Cyclopark S 637 SHAW, Enzo

 

Novice 12 and over (3 Riders)
REFGROUPPLATENAME
  Guest 200 BUDGEN, Emma
  TNT BMX Club S 441 MCGREEVY, Jude
  Club Cyclopark S 311 ROBBINS, Jason


Top of Report