South Region BMX, site logo.
Home
South Region 'Getting Started in BMX Racing' Booklet
South BMX Regional Dates 2018
South BMX Race Regulations 2018
South Region Rider Rankings 2018
Race day Online
South BMX Race News and Schedule 2018
RSR - Regional School of Racing
Blog
Contact Us
South Points Table
South BMX Constitution
South Region Clubs
Guestbook

South Region Rider Rankings 2018

SOUTH REGION BMX - 2018 REGION SERIES

www.bmxsouth.co.uk

Event Administrator: Martin Baxter & Andy Pope

Series Summary, All Riders

*** SCORING SYSTEM NOW REFLECTS THAT USED AT NATIONAL LEVEL EVENTS***

 

Mixed 6 and Under 22 Riders 22 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jason SCHOFIELD T.N.T. S 262.0 262.0 85.0 86.0 91.0 - - - - - -
2 Joshua SYLVESTER
Charge Bikes
Bournemouth BMX Club S 255.0 255.0 99.5 92.0 63.5 - - - - - -
3 Colby WILLIAMS
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 223.0 223.0 69.0 79.5 74.5 - - - - - -
4 Zane WILLIAMS
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 204.0 204.0 75.0 50.0 79.0 - - - - - -
5 Charlie WILLCOCKS
Knightwood BMX Club
Team Mind 199.5 199.5 - 100.0 99.5 - - - - - -
6 Rocco DAVIS
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 196.0 196.0 91.0 47.0 58.0 - - - - - -
7 Dominic THOMAS Peckham Challengers BMX Club S 173.5 173.5 63.5 64.5 45.5 - - - - - -
8 Harley REID Gosport BMX Club S 127.5 127.5 59.0 - 68.5 - - - - - -
9 Sullivan COLLIS
Andover BMX Club
ROGUE STATE 120.5 120.5 78.5 42.0 - - - - - - -
10 Dakota TUCKER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 108.5 108.5 41.5 67.0 - - - - - - -
11 Poppy BISHOP
Redhill Raiders
Merton Saints BMX Club S 95.0 95.0 35.0 25.0 35.0 - - - - - -
12 Lucas TEWOLDE Peckham Challengers BMX Club S 91.5 91.5 - 58.0 33.5 - - - - - -
13 Ignacy LOREK
Storm
Merton Saints BMX Club S 87.0 87.0 - - 87.0 - - - - - -
14 Ricky MCQUEEN Hayes Hawks BMX Club S 79.0 79.0 - 37.5 41.5 - - - - - -
15 Amelie EATON
DT Racing
Bath BMX SW 72.5 72.5 - 72.5 - - - - - - -
16 Alex BOUGHTON
Barking& Dagenham BMXClub(BADBMX)
Greenwich BMX S 67.5 67.5 36.5 31.0 - - - - - - -
17 Ella LAMB
Poole CSC
Gosport BMX Club S 53.5 53.5 31.5 22.0 - - - - - - -
18 Bodhi MARKLEY Knightwood BMX Club S 45.5 45.5 45.5 - - - - - - - -
19 William BARKER
Club Cyclopark
T.N.T. S 34.5 34.5 - - 34.5 - - - - - -
20 Millie GRANGER Gosport BMX Club S 34.0 34.0 - 34.0 - - - - - - -
21 Thomas ALLEN Greenwich BMX ? 27.5 27.5 27.5 - - - - - - - -
22 Esme WARD Andover BMX Club S 20.0 20.0 - 20.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 7 27 Riders 27 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Pepe LOPEZ
T.N.T.
Six-16 Racing 291.0 291.0 99.0 100.0 92.0 - - - - - -
2 Chrystiano GOODMAN Peckham Challengers BMX Club S 252.0 252.0 90.5 75.5 86.0 - - - - - -
3 Ronnie RICHARDS
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 192.0 192.0 60.5 85.0 46.5 - - - - - -
4 Eli LAMB
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 186.0 186.0 75.0 81.0 30.0 - - - - - -
5 Herbie BONNER Andover BMX Club S 185.5 185.5 64.5 50.5 70.5 - - - - - -
6 Austin TROWBRIDGE
Gosport BMX Club
DC Cycles 184.5 184.5 85.5 - 99.0 - - - - - -
7 Elvis LAWRENCE Runnymede Rockets S 175.0 175.0 68.0 67.5 39.5 - - - - - -
8 Robin MATERN ALONSO Peckham Challengers BMX Club S 170.5 170.5 - 91.0 79.5 - - - - - -
9 Hendrix HOLLINGDALE-TONG Gosport BMX Club S 156.5 156.5 81.5 - 75.0 - - - - - -
10 Jesse RADEMEYER
Hayes Hawks BMX Club
Runnymede Rockets S 154.5 154.5 49.5 61.0 44.0 - - - - - -
11 George HAINES
VC Londres
Merton Saints BMX Club S 128.0 128.0 39.5 30.0 58.5 - - - - - -
12 Elliot DICKESON Bournemouth BMX Club S 107.5 107.5 44.5 63.0 - - - - - - -
13 Gabriel TOWNSEND Bournemouth BMX Club S 101.0 101.0 - 36.0 65.0 - - - - - -
14 Aj MOORE Peckham Challengers BMX Club S 76.5 76.5 - 42.0 34.5 - - - - - -
15 William MORRIS Broomfield Bikers BMX Club 74.5 74.5 38.0 - 36.5 - - - - - -
16 Isaiah MAIS Peckham Challengers BMX Club S 69.5 69.5 - 39.0 30.5 - - - - - -
17 Ronnie MORRIS Runnymede Rockets S 62.0 62.0 26.0 16.0 20.0 - - - - - -
18 Zac SIMPSON-JACOBS Peckham Challengers BMX Club S 55.5 55.5 29.0 10.0 16.5 - - - - - -
19 Huey LILLINGTON Gosport BMX Club S 53.5 53.5 34.0 19.5 - - - - - - -
20 Mason LEIGHFIELD Hayes Hawks BMX Club S 46.5 46.5 - 25.5 21.0 - - - - - -
21 Seth PERCIVAL Andover BMX Club S 36.5 36.5 - 36.5 - - - - - - -
22 Sebastian BRIDGE Andover BMX Club S 26.5 26.5 - 26.5 - - - - - - -
23 Charlie LONG Braintree BMX Racing Club E 22.5 22.5 22.5 - - - - - - - -
24 Newton HINDLEY Andover BMX Club S 14.0 14.0 - 14.0 - - - - - - -
25 Thomas WESTMORE No Club 12.5 12.5 - 12.5 - - - - - - -
26 Isaac BARNES Gosport BMX Club S 11.0 11.0 - 11.0 - - - - - - -
27 Thomas FLETCHER Runnymede Rockets S 1.5 1.5 1.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 8 26 Riders 26 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Benjamin LARKINS
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 277.5 277.5 91.5 99.5 86.5 - - - - - -
2 Tate KITSON Hayes Hawks BMX Club S 234.5 234.5 81.0 91.5 62.0 - - - - - -
3 Freddie GATTESCO Runnymede Rockets S 232.0 232.0 100.0 62.0 70.0 - - - - - -
4 Nataniel TONSKI Peckham Challengers BMX Club S 228.5 228.5 70.0 85.0 73.5 - - - - - -
5 Charlie HARRIS Hayes Hawks BMX Club S 194.0 194.0 76.5 27.5 90.0 - - - - - -
6 Assheton GREEN Peckham Challengers BMX Club S 184.0 184.0 85.5 - 98.5 - - - - - -
7 Ollie ORR
T.N.T.
Bexhill Burners BMX Race Club S 163.5 163.5 62.5 62.5 38.5 - - - - - -
8 Oscar DAVIS
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 145.5 145.5 57.0 68.5 20.0 - - - - - -
9 Jay HOLT-DAVIES Bournemouth BMX Club S 120.5 120.5 - 80.5 40.0 - - - - - -
10 Trey-Wayne SAUNDERS Peckham Challengers BMX Club S 111.0 111.0 36.5 74.5 - - - - - - -
11 Ted SPENCER
Peckham Challengers BMX Club
Peckham Challengers BMX Club S 102.5 102.5 30.0 38.5 34.0 - - - - - -
12 Ollie JOHNSON
Charge Bikes
Bournemouth BMX Club S 96.5 96.5 25.0 44.5 27.0 - - - - - -
13 Sunny REID Gosport BMX Club S 84.5 84.5 43.5 - 41.0 - - - - - -
14 Ethan WINK Norwich Flyers BMX Racing Club E 79.5 79.5 - - 79.5 - - - - - -
15 Lenz HARING Peckham Challengers BMX Club S 79.0 79.0 47.5 - 31.5 - - - - - -
16 Oliver WOOD Bexhill Burners BMX Race Club S 69.0 69.0 26.5 37.0 5.5 - - - - - -
17 Reid HUGHES Club Cyclopark S 65.0 65.0 - - 65.0 - - - - - -
18 Riley BINNIE Runnymede Rockets S 51.5 51.5 35.0 - 16.5 - - - - - -
19 Johnathan LOCK
Redditch Premiers BMX Club
Milton Keynes BMX Racing Club E 48.5 48.5 - - 48.5 - - - - - -
20 Stirling HARRIS
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 47.5 47.5 - 47.5 - - - - - - -
21 Nuno ROCHA Runnymede Rockets S 43.0 43.0 - 29.5 13.5 - - - - - -
22 Dexter DUNCAN Brixton BMX Club S 40.0 40.0 40.0 - - - - - - - -
23 George READ Andover BMX Club S 39.5 39.5 20.0 19.5 - - - - - - -
24 Joshua ROBINSON Gosport BMX Club S 37.5 37.5 - 25.0 12.5 - - - - - -
25 Lucy GARDNER Knightwood BMX Club S 35.0 35.0 - 35.0 - - - - - - -
26 Toby STURGESS Andover BMX Club S 16.5 16.5 - 16.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 9 38 Riders 38 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Fynn PHILLIPS
Charge Bikes
Bournemouth BMX Club S 290.0 290.0 99.0 91.5 99.5 - - - - - -
2 Felix LOPEZ
T.N.T.
Six-16 Racing 273.0 273.0 92.0 100.0 81.0 - - - - - -
3 Harrison SCHOFIELD
Race Day Video
T.N.T. S 265.0 265.0 87.0 86.0 92.0 - - - - - -
4 Ben MOSLEY
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 203.0 203.0 79.0 74.5 49.5 - - - - - -
5 Ben LONGLEY
FTB BMX
T.N.T. S 179.5 179.5 74.0 65.0 40.5 - - - - - -
6 Oliver MARSTON Gosport BMX Club S 156.0 156.0 70.5 48.5 37.0 - - - - - -
7 Luke WILLCOCKS
Knightwood BMX Club
Team Mind 155.5 155.5 - 80.5 75.0 - - - - - -
8 Dara BUSBRIDGE
T.N.T.
Club Cyclopark S 126.5 126.5 - 40.5 86.0 - - - - - -
9 Davin-Orian NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 117.5 117.5 26.5 26.0 65.0 - - - - - -
10 Zachary TIER Bexhill Burners BMX Race Club S 117.0 117.0 39.5 39.0 38.5 - - - - - -
11 Dexter COBBING Hackney BMX Club S 114.0 114.0 - 70.5 43.5 - - - - - -
12 Charlie LUDWELL
THRILL FACTORY UK
Bath BMX SW 108.5 108.5 49.0 59.5 - - - - - - -
13 Freddie DUDMAN
SK Racing
Gosport BMX Club S 91.0 91.0 - 21.5 69.5 - - - - - -
14 Finlay COLLIS
Andover BMX Club
ROGUE STATE 90.5 90.5 46.5 44.0 - - - - - - -
15 Daniel STEPHENS Bournemouth BMX Club S 83.5 83.5 60.0 - 23.5 - - - - - -
16 Cody COKER Hayes Hawks BMX Club S 70.5 70.5 39.5 31.0 - - - - - - -
17 Motiejus SLIZYS Hackney BMX Club S 65.5 65.5 15.0 18.5 32.0 - - - - - -
18 Charlie KEET
Indy Racing
Knightwood BMX Club S 64.5 64.5 64.5 - - - - - - - -
19 Petr VYSOHLID Royston Rockets BMX Racing Club E 60.5 60.5 - - 60.5 - - - - - -
20 Aaron HIGGINS Peckham Challengers BMX Club S 59.0 59.0 27.0 16.0 16.0 - - - - - -
21 Samson TOWNSEND Bournemouth BMX Club S 58.5 58.5 - 29.5 29.0 - - - - - -
22 Jay GALLOWAY Merton Saints BMX Club S 57.0 57.0 - 35.0 22.0 - - - - - -
23 Barnaby TUCKER Bournemouth BMX Club S 53.5 53.5 35.5 - 18.0 - - - - - -
24 Noah DAVIES Gosport BMX Club S 46.0 46.0 21.5 13.0 11.5 - - - - - -
25 Cameron MACGREGOR Knightwood BMX Club S 40.5 40.5 30.5 10.0 - - - - - - -
26 Benjamin MORRIS Broomfield Bikers BMX Club 31.5 31.5 18.5 - 13.0 - - - - - -
27 Joe NUNN Runnymede Rockets S 31.0 31.0 12.5 11.0 7.5 - - - - - -
28 Bradley DAVISON Runnymede Rockets S 27.0 27.0 16.5 - 10.5 - - - - - -
29 Jake HAYWARD Broomfield Bikers BMX Club 21.5 21.5 9.5 12.0 - - - - - - -
=30 Jack BOYD Andover BMX Club S 15.0 15.0 - 15.0 - - - - - - -
=30 Jenson PICKERING Club Cyclopark S 15.0 15.0 - 7.0 8.0 - - - - - -
32 Dexter DUNCAN Brixton BMX Club S 14.5 14.5 - - 14.5 - - - - - -
33 Alexander THOMAS No Club 13.5 13.5 13.5 - - - - - - - -
34 Eyman AHMAD Ealing BMX Club 10.5 10.5 10.5 - - - - - - - -
35 Trey-Wayne SAUNDERS Peckham Challengers BMX Club S 9.5 9.5 - - 9.5 - - - - - -
36 Stan VINCENT No Club 8.5 8.5 8.5 - - - - - - - -
37 Conrad BRIDGE Andover BMX Club S 7.5 7.5 - 7.5 - - - - - - -
38 Sydney DUNSTAN
Bath BMX
Andover BMX Club S 6.0 6.0 - 6.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 10 40 Riders 40 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Oliver KENDALL
T.N.T.
Ice Bikes UK Factory Team 292.0 292.0 92.0 100.0 100.0 - - - - - -
2 Elsa RENDALL TODD
Race Day Video
Club Cyclopark S 251.5 251.5 99.5 81.0 71.0 - - - - - -
3 Jack DAVEY
T.N.T.
T.N.T. S 222.5 222.5 61.5 85.0 76.0 - - - - - -
4 Reuben LIVINGSTONE Andover BMX Club S 206.5 206.5 64.0 92.0 50.5 - - - - - -
5 Harrison DAVIS
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 204.5 204.5 76.0 47.0 81.5 - - - - - -
6 Charlie GRANGER
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 192.5 192.5 79.0 75.0 38.5 - - - - - -
7 Thomas MILLAR Hackney BMX Club S 158.0 158.0 48.5 64.5 45.0 - - - - - -
8 Raio STEPANOVS Bournemouth BMX Club S 155.0 155.0 44.0 70.5 40.5 - - - - - -
9 James TROWBRIDGE
Gosport BMX Club
DC Cycles 148.5 148.5 84.5 - 64.0 - - - - - -
10 Stephen WOOLLEY Hayes Hawks BMX Club S 107.0 107.0 31.5 48.5 27.0 - - - - - -
11 Zach KENNARD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 97.0 97.0 67.0 16.0 14.0 - - - - - -
12 Kai BLANE
Indy Racing
Knightwood BMX Club S 94.5 94.5 26.5 58.5 9.5 - - - - - -
13 Kayn-Cruz PETIX Peckham Challengers BMX Club S 94.5 94.5 33.0 38.0 23.5 - - - - - -
14 Freia CHALLIS
Moore Large/ONeal Race Team
Braintree BMX Racing Club E 92.0 92.0 - - 92.0 - - - - - -
15 Jared HILL
Pure Bicycles
Norwich Flyers BMX Racing Club E 86.5 86.5 - - 86.5 - - - - - -
16 Elijah BANTON Peckham Challengers BMX Club S 69.5 69.5 38.5 15.0 16.0 - - - - - -
17 Sam ORR
T.N.T.
Bexhill Burners BMX Race Club S 67.5 67.5 20.0 24.0 23.5 - - - - - -
18 Jay-Teale SIMPSON-DAVIES Peckham Challengers BMX Club S 65.0 65.0 16.5 38.5 10.0 - - - - - -
19 Dominic HINES Royston Rockets BMX Racing Club E 60.0 60.0 - - 60.0 - - - - - -
20 Harry KEET
Indy Racing
Knightwood BMX Club S 58.5 58.5 38.5 - 20.0 - - - - - -
21 Monty ZNAK Peckham Challengers BMX Club S 51.0 51.0 - 36.5 14.5 - - - - - -
22 Freddie BONNER Andover BMX Club S 46.0 46.0 11.0 27.5 7.5 - - - - - -
23 Ollie WILLCOCKS
Knightwood BMX Club
Team Mind 45.5 45.5 - 33.0 12.5 - - - - - -
24 Samuel HAMBLING Ipswich BMX Club E 37.0 37.0 - - 37.0 - - - - - -
25 Isaac SPENCER Peckham Challengers BMX Club S 32.5 32.5 22.5 - 10.0 - - - - - -
26 James BOWATER Ipswich BMX Club E 30.5 30.5 - - 30.5 - - - - - -
27 Samuel FLETCHER Runnymede Rockets S 28.5 28.5 7.0 21.5 - - - - - - -
28 William FRIEND T.N.T. S 28.0 28.0 9.0 12.0 7.0 - - - - - -
29 Rudi DOWNS Hackney BMX Club S 27.0 27.0 - 18.5 8.5 - - - - - -
=30 Kieran GRINHAM Hayes Hawks BMX Club S 26.5 26.5 13.0 10.0 3.5 - - - - - -
=30 Zac TWITCHEN Bournemouth BMX Club S 26.5 26.5 12.0 11.0 3.5 - - - - - -
32 Riley HOLT-DAVIES Bournemouth BMX Club S 19.5 19.5 - 13.0 6.5 - - - - - -
33 Charlie HODGES
MK EVOLUTION
Milton Keynes BMX Racing Club E 15.5 15.5 - - 15.5 - - - - - -
=34 Edward MACK Club Cyclopark S 10.5 10.5 - 8.0 2.5 - - - - - -
=34 Alexander THOMAS Peckham Challengers BMX Club S 10.5 10.5 - 6.5 4.0 - - - - - -
36 Matthew ROBINSON Gosport BMX Club S 8.5 8.5 - 5.5 3.0 - - - - - -
37 Dylan BARLOW Runnymede Rockets S 8.0 8.0 8.0 - - - - - - - -
38 Oliver WHICKER Hayes Hawks BMX Club S 7.5 7.5 - 7.5 - - - - - - -
39 Teddy LATHAM-MARTIN Hackney BMX Club S 5.0 5.0 - - 5.0 - - - - - -
40 Thomas BARKER
Club Cyclopark
T.N.T. S 4.5 4.5 - - 4.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 11 52 Riders 52 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Ike DULY Bexhill Burners BMX Race Club S 260.5 260.5 89.5 100.0 71.0 - - - - - -
2 Oskar ALVAREZ
Peckham Challengers BMX Club
GT Factory BMX UK 235.0 235.0 58.5 90.5 86.0 - - - - - -
3 Lewis FLETCHER
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 210.0 210.0 73.5 70.0 66.5 - - - - - -
4 Xander MAVOLWANE WRIGHT
THRILL FACTORY UK
Peckham Challengers BMX Club S 199.5 199.5 99.5 - 100.0 - - - - - -
5 Reuben SMITH T.N.T. S 185.0 185.0 50.5 75.5 59.0 - - - - - -
6 Chay YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 173.0 173.0 81.0 82.0 10.0 - - - - - -
7 Danny Jake MONFORTE Peckham Challengers BMX Club S 169.0 169.0 65.5 64.5 39.0 - - - - - -
8 Lucy HUTT
Supercross Factory UK
Hayes Hawks BMX Club S 162.0 162.0 86.0 - 76.0 - - - - - -
9 Ewan MUNDAY
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 152.0 152.0 72.0 - 80.0 - - - - - -
10 Dexter GAMBE Peckham Challengers BMX Club S 141.0 141.0 22.5 85.5 33.0 - - - - - -
11 Logan SMITH Andover BMX Club S 97.5 97.5 41.0 47.5 9.0 - - - - - -
12 Jake SCHOFIELD T.N.T. S 94.5 94.5 40.5 16.5 37.5 - - - - - -
13 Max CLARE
Derby Ssquared
Derby BMX Club M 91.5 91.5 - - 91.5 - - - - - -
14 Zion POULTER
Storm
Bournemouth BMX Club S 79.5 79.5 15.5 41.5 22.5 - - - - - -
15 Leon BICKELMANN Brixton BMX Club S 66.0 66.0 44.5 - 21.5 - - - - - -
16 Lukah MCKENZIE Brixton BMX Club S 65.5 65.5 - 36.0 29.5 - - - - - -
17 Theodore PETERKIN Peckham Challengers BMX Club S 62.5 62.5 24.0 20.0 18.5 - - - - - -
18 Dylan BARNES
Gosport BMX Club
Decade Europe FTB 60.5 60.5 - 60.5 - - - - - - -
19 Joshua SIMPSON-JACOBS Peckham Challengers BMX Club S 57.0 57.0 36.5 8.5 12.0 - - - - - -
20 Max DUDMAN
SK Racing
Gosport BMX Club S 55.0 55.0 - 14.5 40.5 - - - - - -
21 Ollie OBRIEN Club Cyclopark S 51.5 51.5 28.5 23.0 - - - - - - -
22 Lewis LONGLEY
FTB BMX
T.N.T. S 50.0 50.0 - - 50.0 - - - - - -
23 Jake WARFIELD Hayes Hawks BMX Club S 49.5 49.5 - 49.5 - - - - - - -
24 Miller HUGHES Club Cyclopark S 47.0 47.0 - - 47.0 - - - - - -
25 Harry KIRBY
Twisted Concepts BMX
Runnymede Rockets S 44.5 44.5 12.0 25.5 7.0 - - - - - -
26 Lamin AKERELE Peckham Challengers BMX Club S 42.5 42.5 19.0 15.5 8.0 - - - - - -
=27 James JOHANSEN Gosport BMX Club S 36.5 36.5 13.5 23.0 - - - - - - -
=27 Dylan TATTERSALL Gosport BMX Club S 36.5 36.5 8.0 14.5 14.0 - - - - - -
29 Jay DREW Redditch Premiers BMX Club M 36.0 36.0 - 36.0 - - - - - - -
30 Harrison COLLIS
Andover BMX Club
ROGUE STATE 33.5 33.5 32.5 1.0 - - - - - - -
31 Finlay STARK Andover BMX Club S 32.5 32.5 - 32.5 - - - - - - -
=32 Joe SMITH Bexhill Burners BMX Race Club S 27.0 27.0 11.0 - 16.0 - - - - - -
=32 Louis TAY EDWARDS Hackney BMX Club S 27.0 27.0 17.0 - 10.0 - - - - - -
34 Luke BURNSIDE
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 25.5 25.5 9.0 16.5 - - - - - - -
35 Joe MCCANN
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 24.0 24.0 10.0 4.0 10.0 - - - - - -
36 Milo CULLEN-WHEELER
Hackney BMX Club
Braintree BMX Racing Club E 21.0 21.0 21.0 - - - - - - - -
37 James BARKER T.N.T. S 16.0 16.0 - - 16.0 - - - - - -
38 Sam PERRY-OGDEN
BMX United
Gosport BMX Club S 15.5 15.5 7.0 - 8.5 - - - - - -
39 Sydney BATTAM Bexhill Burners BMX Race Club S 14.5 14.5 5.5 6.0 3.0 - - - - - -
=40 Thomas BAKER
T.N.T.
Greenwich BMX S 14.0 14.0 7.0 7.0 - - - - - - -
=40 Johnny JACKSON Hayes Hawks BMX Club S 14.0 14.0 6.5 7.5 - - - - - - -
42 Jadon AYUKO Peckham Challengers BMX Club S 12.5 12.5 - - 12.5 - - - - - -
43 Lucas MCGIBBON Andover BMX Club S 12.0 12.0 3.0 9.0 - - - - - - -
=44 George COLWELL Andover BMX Club S 10.5 10.5 - 10.5 - - - - - - -
=44 Josh WOODHOUSE Andover BMX Club S 10.5 10.5 - 10.5 - - - - - - -
46 Kieran WOOD Bexhill Burners BMX Race Club S 10.0 10.0 3.0 3.5 3.5 - - - - - -
=47 Theo DUNSTAN
Bath BMX
Andover BMX Club S 5.5 5.5 - 5.5 - - - - - - -
=47 Joseph STEBBINGS Ipswich BMX Club E 5.5 5.5 - - 5.5 - - - - - -
=49 Flynn SANDERS Hayes Hawks BMX Club S 4.5 4.5 4.5 - - - - - - - -
=49 Tommi BILES Bournemouth BMX Club S 4.5 4.5 - 4.5 - - - - - - -
=49 Danny PATTINSON Milton Keynes BMX Racing Club E 4.5 4.5 - - 4.5 - - - - - -
52 Jack MOLONEY Andover BMX Club S 3.0 3.0 - 3.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 12 35 Riders 35 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Leo CURPANEN
Merton Saints BMX Club
Ice Bikes UK Factory Team 259.5 259.5 61.5 99.0 99.0 - - - - - -
2 Charlie ROY
MK EVOLUTION
Milton Keynes BMX Racing Club E 239.0 239.0 97.0 91.0 51.0 - - - - - -
3 Oscar SIMPSON
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 182.5 182.5 42.0 72.5 68.0 - - - - - -
4 Harry MCCANN
T.N.T.
THRILL FACTORY UK 179.5 179.5 79.0 25.5 75.0 - - - - - -
5 Max DAVIS
T.N.T.
Greenwich BMX S 177.0 177.0 91.0 86.0 - - - - - - -
6 Jude GREEN T.N.T. S 176.0 176.0 67.0 82.0 27.0 - - - - - -
7 Kei KEMP Runnymede Rockets S 175.0 175.0 73.5 62.0 39.5 - - - - - -
8 Bailey MILLER
FTB BMX
Merton Saints BMX Club S 161.5 161.5 71.0 - 90.5 - - - - - -
9 Skye MAVOLWANE WRIGHT
THRILL FACTORY UK
Peckham Challengers BMX Club S 143.5 143.5 83.0 - 60.5 - - - - - -
10 Alex TAYLOR Brixton BMX Club S 138.5 138.5 48.0 27.0 63.5 - - - - - -
11 Jake ADCOCK Gosport BMX Club S 109.5 109.5 31.0 46.5 32.0 - - - - - -
12 Sam TALENT Knightwood BMX Club S 98.0 98.0 39.0 59.0 - - - - - - -
13 Rossi OBRIEN
ICE Bikes UK Factory Team
T.N.T. S 90.0 90.0 6.0 45.5 38.5 - - - - - -
14 Harry TANNER
Chase RV BMX
Manchester BMX Club N 87.0 87.0 - - 87.0 - - - - - -
15 Freddie CADMAN CARPENTER Royston Rockets BMX Racing Club E 80.5 80.5 - - 80.5 - - - - - -
16 Freddie CADMAN-CARPENTER Royston Rockets BMX Racing Club E 68.5 68.5 - 68.5 - - - - - - -
17 Luke HAYWARD
Hersden Harriers BMX Racing Club
Broomfield Bikers BMX Club 65.0 65.0 33.5 16.5 15.0 - - - - - -
18 Callum DALEY Hayes Hawks BMX Club S 55.5 55.5 16.5 12.0 27.0 - - - - - -
19 Max ALLFREY Brixton BMX Club S 54.0 54.0 20.0 34.0 - - - - - - -
20 Joshua DU PREEZ
Bournemouth BMX Club
Team Mind 48.0 48.0 37.0 11.0 - - - - - - -
21 Freddie PLAYER No Club 45.5 45.5 - - 45.5 - - - - - -
22 Oscar MASSIEU-COWLARD Bournemouth BMX Club S 44.0 44.0 - 30.5 13.5 - - - - - -
=23 Flynn AYLMER-CLARKE Gosport BMX Club S 41.0 41.0 12.0 19.5 9.5 - - - - - -
=23 Alistair GARDNER Knightwood BMX Club S 41.0 41.0 - 41.0 - - - - - - -
25 Archie ANDREWS Braintree BMX Racing Club E 36.5 36.5 26.0 - 10.5 - - - - - -
=26 Sasha DE SOYZA Hackney BMX Club S 35.5 35.5 - 35.5 - - - - - - -
=26 Eddie CANNONS
BMX United
Braintree BMX Racing Club E 35.5 35.5 - - 35.5 - - - - - -
28 Ted HEBDEN T.N.T. S 29.5 29.5 13.0 - 16.5 - - - - - -
29 Ed HARRISON Tiverton BMX Club SW 25.0 25.0 11.0 14.0 - - - - - - -
=30 Luke ANDERSON
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 22.0 22.0 14.0 8.0 - - - - - - -
=30 Samuel DAY
SK Racing
Gosport BMX Club S 22.0 22.0 - - 22.0 - - - - - -
32 Niall MOSS
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 21.5 21.5 8.5 13.0 - - - - - - -
33 Sebastian HAMBLING Ipswich BMX Club E 18.5 18.5 - - 18.5 - - - - - -
34 Tien ALBERT Brixton BMX Club S 12.0 12.0 - - 12.0 - - - - - -
35 Joshua WOODHOUSE Andover BMX Club S 7.0 7.0 - - 7.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 13 42 Riders 42 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Finley JACKSON
Storm
Merton Saints BMX Club S 273.5 273.5 98.0 91.0 84.5 - - - - - -
2 Robert HEAD Hayes Hawks BMX Club S 246.0 246.0 83.5 86.0 76.5 - - - - - -
3 Rocco DOVE
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 199.0 199.0 61.0 97.0 41.0 - - - - - -
4 Billy BROWN
StayStrong / Clark & Kent
Bournemouth BMX Club S 177.5 177.5 66.5 74.0 37.0 - - - - - -
5 Joseph HARRIS
BMX United
Braintree BMX Racing Club E 173.5 173.5 78.0 71.0 24.5 - - - - - -
6 Nico SATCHELL
Merton Saints BMX Club
Runnymede Rockets S 151.0 151.0 88.0 - 63.0 - - - - - -
7 Lorenz PATTEN
Peckham Challengers BMX Club
ROGUE STATE 133.0 133.0 - 64.0 69.0 - - - - - -
8 Samantha BAIRD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 118.0 118.0 37.5 49.0 31.5 - - - - - -
9 Niall KENNARD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 117.5 117.5 76.5 41.0 - - - - - - -
10 Charlie CLARE
Derby Ssquared
Derby BMX Club M 100.0 100.0 - - 100.0 - - - - - -
11 Ewan THOMSON Braintree BMX Racing Club E 90.0 90.0 - - 90.0 - - - - - -
12 Kana BUSBRIDGE
T.N.T.
Club Cyclopark S 84.0 84.0 - 25.5 58.5 - - - - - -
13 Daniel HOWELLS
DC Cycles
Knightwood BMX Club S 81.0 81.0 - 81.0 - - - - - - -
14 Sonny FLAVELL
Bideford BMX
ROGUE STATE 80.0 80.0 - - 80.0 - - - - - -
15 Sid HATTON
SK Racing
Gosport BMX Club S 78.0 78.0 43.5 16.0 18.5 - - - - - -
16 Natthasiri KONGGUTONG
Storm
Hackney BMX Club S 75.5 75.5 25.5 37.0 13.0 - - - - - -
17 Kolby ELLIS
Bideford BMX
ROGUE STATE 70.0 70.0 70.0 - - - - - - - -
18 Rohan BARNES
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 60.0 60.0 - 60.0 - - - - - - -
19 Martin-Yohan NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 55.5 55.5 14.5 13.0 28.0 - - - - - -
20 Arlo PHELAN
Finelines Racing
Leicester HuncoteHornets BMX Club M 51.0 51.0 - - 51.0 - - - - - -
21 Sam LEWIS Runnymede Rockets S 49.5 49.5 33.5 - 16.0 - - - - - -
22 Luke TERRY
T.N.T.
T.N.T. S 48.5 48.5 48.5 - - - - - - - -
23 Chris GAYLE Peckham Challengers BMX Club S 46.0 46.0 20.0 18.0 8.0 - - - - - -
24 Ava BROWN Odum Racing 45.5 45.5 - - 45.5 - - - - - -
25 Juan Pablo RIVEROS BERMÚDEZ Ealing BMX Club 45.0 45.0 - 45.0 - - - - - - -
26 Lucy MUNDAY
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 44.5 44.5 30.5 - 14.0 - - - - - -
27 Owen COOPER Gosport BMX Club S 42.5 42.5 5.5 15.0 22.0 - - - - - -
28 Dylan MERRICK Hayes Hawks BMX Club S 41.5 41.5 41.5 - - - - - - - -
29 Oliver JAMES Milton Keynes BMX Racing Club E 40.0 40.0 - - 40.0 - - - - - -
=30 Ewan MARSHALL
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 39.0 39.0 16.5 12.0 10.5 - - - - - -
=30 Christopher DAVIS
Bath BMX
Bristol BMX Club SW 39.0 39.0 - 39.0 - - - - - - -
32 Sam CLARK Bournemouth BMX Club S 32.5 32.5 10.0 11.0 11.5 - - - - - -
33 Connor GILLHAM
Hersden Harriers BMX Racing Club
Hersden Harriers BMX Racing Club S 31.0 31.0 - 31.0 - - - - - - -
34 Jacob DUNCAN
Bristol BMX Club
DT Racing 29.5 29.5 - 29.5 - - - - - - -
35 Zack JESSUP Hayes Hawks BMX Club S 23.5 23.5 11.0 7.5 5.0 - - - - - -
36 Dylan DRUMMOND Peckham Challengers BMX Club S 23.0 23.0 13.5 - 9.5 - - - - - -
37 Finley LYNCH
Bath BMX
DT Racing 21.0 21.0 - 21.0 - - - - - - -
38 Tyler DAVY Hayes Hawks BMX Club S 15.5 15.5 - 8.0 7.5 - - - - - -
39 Daniel PICKERING Club Cyclopark S 15.0 15.0 - 9.5 5.5 - - - - - -
=40 Jude BROOKS
DT Racing
Bristol BMX Club SW 6.5 6.5 - 6.5 - - - - - - -
=40 Kai HARMER Bexhill Burners BMX Race Club S 6.5 6.5 - - 6.5 - - - - - -
42 Sebastian ABERG Andover BMX Club S 5.5 5.5 - 5.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 14 30 Riders 29 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Kaydon JAMES Peckham Challengers BMX Club S 291.5 291.5 99.5 100.0 92.0 - - - - - -
2 Ben DAVEY
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 280.5 280.5 100.0 80.5 100.0 - - - - - -
3 Kamil SULEYMAN
Storm
Hackney BMX Club S 253.0 253.0 85.5 86.5 81.0 - - - - - -
4 Oliver NISCO Runnymede Rockets S 217.0 217.0 81.0 91.0 45.0 - - - - - -
5 Reuben TALENT Knightwood BMX Club S 175.5 175.5 60.0 66.0 49.5 - - - - - -
6 Oakley HASSELL Bournemouth BMX Club S 162.0 162.0 68.5 75.0 18.5 - - - - - -
7 Charlie BLACK
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 152.0 152.0 64.0 47.5 40.5 - - - - - -
8 Oscar GALE Peckham Challengers BMX Club S 144.5 144.5 - 69.5 75.0 - - - - - -
9 Shaun TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 136.5 136.5 48.0 60.0 28.5 - - - - - -
10 Marley HOLLINGDALE-TONG Gosport BMX Club S 136.0 136.0 76.5 - 59.5 - - - - - -
11 Casey MARKLEY
Knightwood BMX Club
Ultimate BMX 93.0 93.0 24.0 - 69.0 - - - - - -
12 Aslan URUL Hammersmith BMX Club 90.0 90.0 13.5 44.0 32.5 - - - - - -
13 William GOODE
BMX Hype
Leicester HuncoteHornets BMX Club M 87.0 87.0 - - 87.0 - - - - - -
14 Jez ROLFE Knightwood BMX Club S 87.0 87.0 34.0 38.5 14.5 - - - - - -
15 Callum BRISTOW Peckham Challengers BMX Club S 81.5 81.5 29.0 36.5 16.0 - - - - - -
16 Joseph LITTLE Braintree BMX Racing Club E 81.0 81.0 43.0 - 38.0 - - - - - -
17 George FLORY
Hayes Hawks BMX Club
Pure Bicycles 74.5 74.5 37.5 - 37.0 - - - - - -
18 Joseph CAREY Peterborough Phantoms BMX Club E 63.5 63.5 - - 63.5 - - - - - -
19 Rossi FRETWELL Gosport BMX Club S 57.5 57.5 15.5 31.0 11.0 - - - - - -
20 Tomas ORJUELA CORTES Merton Saints BMX Club S 57.0 57.0 - 35.0 22.0 - - - - - -
21 Christian HILL Runnymede Rockets S 56.0 56.0 19.0 25.0 12.0 - - - - - -
22 Louis HORWOOD Runnymede Rockets S 49.0 49.0 25.5 16.5 7.0 - - - - - -
23 Lewis GREEN Peckham Challengers BMX Club S 39.5 39.5 39.5 - - - - - - - -
=24 Daniel HARRIS Bournemouth BMX Club S 34.5 34.5 11.0 14.0 9.5 - - - - - -
=24 Thomas GARDNER Knightwood BMX Club S 34.5 34.5 - 21.0 13.5 - - - - - -
26 Jeremy OREGAN
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 32.0 32.0 12.0 20.0 - - - - - - -
27 Bradley RUSSELL
Birmingham NRT
Birmingham BMX Club M 27.0 27.0 - - 27.0 - - - - - -
28 Daniel TAYLOR
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 22.0 22.0 10.0 12.0 - - - - - - -
29 Alfie WHITE Peckham Challengers BMX Club S 8.5 8.5 - 1.0 7.5 - - - - - -
-* Lewis GREEN Peckham Challengers BMX Club S 0 0 0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 15 24 Riders 24 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Tahir (Tai) SULEYMAN
Race Day Video
Hackney BMX Club S 264.5 264.5 86.5 86.0 92.0 - - - - - -
2 Dan PEARCE Hayes Hawks BMX Club S 240.0 240.0 64.0 100.0 76.0 - - - - - -
3 Theo POPE Bournemouth BMX Club S 210.5 210.5 78.0 64.5 68.0 - - - - - -
4 Daniel ALVAREZ
Peckham Challengers BMX Club
GT Factory BMX UK 194.0 194.0 68.5 81.0 44.5 - - - - - -
5 Jos MARNHAM
Race Day Video
Hersden Harriers BMX Racing Club S 183.5 183.5 91.5 92.0 - - - - - - -
6 Tyler CARTER Peckham Challengers BMX Club S 172.0 172.0 58.0 57.0 57.0 - - - - - -
7 Harvey SHORT
Gosport BMX Club
Ultimate BMX 166.0 166.0 100.0 - 66.0 - - - - - -
8 Dexter RAZZELL
Merton Saints BMX Club
Merton Saints BMX Club S 150.0 150.0 74.5 75.5 - - - - - - -
9 Cameron CARTER
Bournemouth BMX Club
Team Mind 147.5 147.5 43.0 68.0 36.5 - - - - - -
10 Ben WILCOX Hayes Hawks BMX Club S 120.0 120.0 40.0 46.0 34.0 - - - - - -
11 Jay BOVILL
Team Meybo UK
Derby BMX Club M 99.0 99.0 - - 99.0 - - - - - -
12 Jacob DAVIS
T.N.T.
Greenwich BMX S 93.5 93.5 29.5 38.0 26.0 - - - - - -
13 Luca MANSI Bournemouth BMX Club S 90.0 90.0 46.5 43.5 - - - - - - -
14 Jack WIGGINS
Hersden Harriers BMX Racing Club
Peckham Challengers BMX Club S 89.5 89.5 24.5 35.0 30.0 - - - - - -
15 Ben CURLING
Runnymede Rockets
Pure Bicycles 86.0 86.0 - - 86.0 - - - - - -
16 Bradley VICKERY
Derby BMX Club
Team Meybo UK 80.0 80.0 - - 80.0 - - - - - -
17 Thomas TAYLOR-KEENE Runnymede Rockets S 75.0 75.0 36.0 24.0 15.0 - - - - - -
18 Kai SEN
Greenwich BMX Club
Greenwich BMX S 65.5 65.5 20.5 34.0 11.0 - - - - - -
19 Marcel HARRISON
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 48.5 48.5 - 29.0 19.5 - - - - - -
20 Kyle HILL
Pure Bicycles
Norwich Flyers BMX Racing Club E 47.5 47.5 - - 47.5 - - - - - -
21 Kian SMITH Hayes Hawks BMX Club S 47.0 47.0 34.5 0 12.5 - - - - - -
22 Alec MUNDAY
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 38.0 38.0 - - 38.0 - - - - - -
23 Toby MAYNARD Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 20.5 20.5 - - 20.5 - - - - - -
24 Leo CHATFIELD Bexhill Burners BMX Race Club S 0.5 0.5 - - 0.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 16 4 Riders 4 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Scott DELL
Race Incorporated
Hayes Hawks BMX Club S 255.0 255.0 84.0 83.0 88.0 - - - - - -
2 Harlie COLLINS Runnymede Rockets S 194.5 194.5 97.0 97.5 - - - - - - -
3 Sam DORMER T.N.T. S 181.0 181.0 87.0 0 94.0 - - - - - -
4 Ty BLACK Andover BMX Club S 89.0 89.0 - 89.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 17-29 57 Riders 57 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Finlay MEAD
StayStrong / Clark & Kent
Andover BMX Club S 232.0 232.0 81.5 80.0 70.5 - - - - - -
2 Brynley SAVAGE
Bournemouth BMX Club
Indy Racing 187.0 187.0 87.0 - 100.0 - - - - - -
3 Billy LUCKHURST
CRY
Runnymede Rockets S 173.5 173.5 97.0 76.5 - - - - - - -
4 Will SMITH
Pure Bicycles
Runnymede Rockets S 149.0 149.0 75.5 - 73.5 - - - - - -
5 Logan DICKSON Hayes Hawks BMX Club S 129.5 129.5 39.5 39.5 50.5 - - - - - -
6 Evan WATSON
Gosport BMX Club
Indy Racing 119.5 119.5 48.0 42.5 29.0 - - - - - -
7 Lee ROBINSON
T.N.T.
T.N.T. S 116.0 116.0 45.0 71.0 - - - - - - -
8 Dean REEVES
GT Factory BMX UK
Peckham Challengers BMX Club S 114.5 114.5 90.5 24.0 - - - - - - -
9 Matthew HUTT
Supercross Factory UK
Hayes Hawks BMX Club S 105.0 105.0 39.0 - 66.0 - - - - - -
10 Grant HILL
Doncaster BMX Racing(DBMX Racing)
Doncaster Bmx Racing(DBMX Racing) M 100.0 100.0 - 100.0 - - - - - - -
11 Ben WALTER Merton Saints BMX Club S 97.5 97.5 40.5 57.0 - - - - - - -
12 Zoltan BUDAY
Profile Racing Factory World Team
Hayes Hawks BMX Club S 94.0 94.0 31.5 62.5 - - - - - - -
13 Scott WATERHOUSE
StayStrong / Clark & Kent
Runnymede Rockets S 93.0 93.0 6.5 - 86.5 - - - - - -
14 Meeshaq MALONE
Hackney BMX Club
Hackney BMX Club S 92.5 92.5 19.0 15.0 58.5 - - - - - -
15 Adam BRAZIL
Burnham BMX Club
CrucialBMX 92.0 92.0 - - 92.0 - - - - - -
16 Dieren MACAULEY-PERRY
100+ Edwardes GT Bicycles
Peckham Challengers BMX Club S 90.0 90.0 - 90.0 - - - - - - -
17 Ross DELL
Race Incorporated
Hayes Hawks BMX Club S 90.0 90.0 14.5 40.5 35.0 - - - - - -
18 Ashley BINNER
Gosport BMX Club
DC Cycles 86.5 86.5 - 86.5 - - - - - - -
19 Joshua WALLIS Braintree BMX Racing Club E 79.5 79.5 - - 79.5 - - - - - -
20 Luke MCNAB
Hayes Hawks BMX Club
Hayes Hawks BMX Club S 69.5 69.5 61.5 8.0 - - - - - - -
21 Nicholas OATEN
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 69.0 69.0 69.0 - - - - - - - -
22 Keavon SHARPE Peckham Challengers BMX Club S 64.0 64.0 64.0 - - - - - - - -
23 Connor HEDGES
FTB BMX
Gosport BMX Club S 57.0 57.0 9.5 29.0 18.5 - - - - - -
=24 Hayden HILL Runnymede Rockets S 51.0 51.0 23.5 13.5 14.0 - - - - - -
=24 Jason DALEY
Ice Bikes UK
Hayes Hawks BMX Club S 51.0 51.0 21.5 9.5 20.0 - - - - - -
=24 Fergus NEAVE Gosport BMX Club S 51.0 51.0 - 51.0 - - - - - - -
=27 William BARTUP
Peckham Challengers BMX Club
T.N.T. S 46.0 46.0 29.5 10.0 6.5 - - - - - -
=27 Callum DAVIS Peckham Challengers BMX Club S 46.0 46.0 - 34.0 12.0 - - - - - -
29 Chad HARTWELL
Birmingham NRT
Birmingham BMX Club M 45.5 45.5 - - 45.5 - - - - - -
30 James CAMPBELL
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 41.0 41.0 - - 41.0 - - - - - -
31 Callum RUSSELL
Birmingham NRT
Birmingham BMX Club M 38.0 38.0 - - 38.0 - - - - - -
=32 Joseph CARTER Peckham Challengers BMX Club S 37.0 37.0 12.5 13.0 11.5 - - - - - -
=32 Craig MUFUNDISI
Merton Saints BMX Club
Merton Saints BMX Club S 37.0 37.0 9.0 14.5 13.5 - - - - - -
34 Morgan WHITELEY Andover BMX Club S 34.0 34.0 - 34.0 - - - - - - -
35 Darren UTTLEY Bexhill Burners BMX Race Club S 32.5 32.5 - - 32.5 - - - - - -
36 Connor DANIEL
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 31.0 31.0 18.5 12.5 - - - - - - -
37 Lewis GILES
Gosport BMX Club
DC Cycles 28.0 28.0 13.0 - 15.0 - - - - - -
38 Nathan ROGERS Knightwood BMX Club S 25.5 25.5 12.0 7.0 6.5 - - - - - -
39 Nathan KONGGUTONG
Twisted Concepts BMX
Hackney BMX Club S 23.5 23.5 3.0 20.5 - - - - - - -
40 Connor BLYTH
BMX United
DC Cycles 23.0 23.0 - - 23.0 - - - - - -
41 Oliver WATERS No Club 21.5 21.5 6.0 9.5 6.0 - - - - - -
42 Callum PITTAS
Psykopath Industries
Bristol BMX Club SW 20.5 20.5 - 20.5 - - - - - - -
43 Jamie BAIRD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 20.0 20.0 8.5 3.5 8.0 - - - - - -
44 Adam BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 18.0 18.0 8.0 10.0 - - - - - - -
45 Gary OBRIEN
ICE Bikes UK Factory Team
T.N.T. S 17.0 17.0 - 17.0 - - - - - - -
46 Joshuah WERNER
Peckham Challengers BMX Club
Ice Bikes UK Factory Team 16.5 16.5 16.5 - - - - - - - -
47 Joshua GAYLE Peckham Challengers BMX Club S 15.5 15.5 6.5 3.5 5.5 - - - - - -
48 Jack MOWAT
Greenwich BMX
T.N.T. S 13.0 13.0 2.0 - 11.0 - - - - - -
49 Jacob EDWARDS
Burnham BMX Club
DT Racing 8.5 8.5 - 8.5 - - - - - - -
=50 Alex BULL Knightwood BMX Club S 7.5 7.5 3.5 4.0 - - - - - - -
=50 Nathaniel MARTIN
Storm
Brixton BMX Club S 7.5 7.5 3.5 - 4.0 - - - - - -
52 Richard PENNEY Bexhill Burners/Jump Club S 5.5 5.5 5.5 - - - - - - - -
53 Reece SPELLING Gosport BMX Club S 5.0 5.0 - 5.0 - - - - - - -
54 Harrison LE MARECHAL Knightwood BMX Club S 4.5 4.5 2.0 2.5 - - - - - - -
55 Daniel BEVAN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 3.0 3.0 - 3.0 - - - - - - -
56 Ronald MZYECE JR Brixton BMX Club S 2.5 2.5 2.5 - - - - - - - -
57 Jonathan JENNER Brixton BMX Club S 2.0 2.0 2.0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Master Men 16 Riders 16 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jeffrey ROJAS Peckham Challengers BMX Club S 266.0 266.0 86.0 99.5 80.5 - - - - - -
2 Adrian WOODCOCK Runnymede Rockets S 235.0 235.0 91.0 82.0 62.0 - - - - - -
3 Danny TAYLOR
Bristol BMX Club
DC Cycles 208.0 208.0 74.0 65.0 69.0 - - - - - -
4 Andres Felipe GIRALDO FLOREZ
Storm
Brixton BMX Club S 189.0 189.0 98.5 90.5 - - - - - - -
5 Glen BROWN
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 178.0 178.0 70.5 60.5 47.0 - - - - - -
6 Mario BERNO
Brixton BMX Club
Knightwood BMX Club S 151.0 151.0 - 77.0 74.0 - - - - - -
7 Rob JUANPERA Runnymede Rockets S 114.5 114.5 63.5 51.0 - - - - - - -
8 Alan HILL
Pure Bicycles
Norwich Flyers BMX Racing Club E 100.0 100.0 - - 100.0 - - - - - -
9 Gary OBRIEN
ICE Bikes UK Factory Team
T.N.T. S 91.0 91.0 - - 91.0 - - - - - -
10 Zoltan BUDAY
Profile Racing Factory World Team
Hayes Hawks BMX Club S 86.5 86.5 - - 86.5 - - - - - -
11 Jose AGUILAR Peckham Challengers BMX Club S 78.0 78.0 78.0 - - - - - - - -
12 Matthew EATON
DT Racing
Bath BMX SW 71.0 71.0 - 71.0 - - - - - - -
13 Adrian MARTIN Brixton BMX Club S 58.0 58.0 58.0 - - - - - - - -
14 Simon HOMANS Gosport BMX Club S 57.0 57.0 - - 57.0 - - - - - -
15 Martin BARNARD Knightwood BMX Club S 45.0 45.0 45.0 - - - - - - - -
16 Tommy VANASSE No Club 42.0 42.0 - - 42.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Veteran Men 23 Riders 23 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Chris CARTER
Race Day Video
Runnymede Rockets S 225.5 225.5 91.0 91.5 43.0 - - - - - -
2 Ryan DAVIS
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 218.5 218.5 99.0 85.0 34.5 - - - - - -
3 Mark DOVE
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 214.0 214.0 79.5 77.5 57.0 - - - - - -
4 Bernard SCHAALE
Bournemouth BMX Club
GT Factory BMX UK 196.0 196.0 68.0 59.5 68.5 - - - - - -
5 Jason KING Runnymede Rockets S 167.0 167.0 35.5 67.5 64.0 - - - - - -
6 Christian KIFT
Charge
Bournemouth BMX Club S 159.5 159.5 61.0 98.5 - - - - - - -
7 Tony PHILLIPS-PITMAN
RaceDay Video
Bournemouth BMX Club S 149.0 149.0 84.5 64.5 - - - - - - -
8 Glyn FRIEND T.N.T. S 121.0 121.0 - 42.5 78.5 - - - - - -
9 Miles KIRBY
Hayes Hawks BMX Club
Twisted Concepts 116.5 116.5 42.0 74.5 - - - - - - -
10 Craig HUGHES Club Cyclopark S 100.0 100.0 - - 100.0 - - - - - -
11 Ian GUNNER
Milton Keynes BMX Racing Club
Royston Rockets BMX Racing Club E 90.0 90.0 - - 90.0 - - - - - -
12 Paul TERRY
Club Cyclopark
T.N.T. S 90.0 90.0 43.5 - 46.5 - - - - - -
13 Adrian MARTIN Brixton BMX Club S 86.0 86.0 - - 86.0 - - - - - -
14 Kevin DAY
SK Racing
Gosport BMX Club S 83.0 83.0 38.5 44.5 - - - - - - -
15 Miles KIRBY Runnymede Rockets S 74.0 74.0 - - 74.0 - - - - - -
16 Assheton GREEN Peckham Challengers BMX Club S 72.0 72.0 72.0 - - - - - - - -
17 Michael BAGGS
Bournemouth BMX Club
Team Mind 69.0 69.0 32.5 - 36.5 - - - - - -
18 Neil STEWART
Hayes Hawks BMX Club
Pure Bicycles 63.0 63.0 63.0 - - - - - - - -
19 Kevin RANSCOMBE No Club 58.0 58.0 27.0 31.0 - - - - - - -
20 Mark LOWE Bexhill Burners/Jump Club S 37.0 37.0 - 37.0 - - - - - - -
21 Pedro RIVEROS ABAUNZA Ealing BMX Club 34.5 34.5 - 34.5 - - - - - - -
22 Mark FLETCHER Runnymede Rockets S 30.0 30.0 - 30.0 - - - - - - -
23 Ian DONOVAN Runnymede Rockets S 22.5 22.5 22.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 7-8 2 Riders 2 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Katie MILLAR Hackney BMX Club S 267.0 267.0 86.0 87.0 94.0 - - - - - -
2 Emelia HARVARD-TAYLOR
Bournemouth BMX Club
SK Racing 193.5 193.5 97.0 96.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 9-10 11 Riders 11 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Lacey BAIRD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 273.5 273.5 99.5 83.5 90.5 - - - - - -
2 Imogen COCKERELL Merton Saints BMX Club S 245.0 245.0 90.5 74.5 80.0 - - - - - -
3 Megan ROY Milton Keynes BMX Racing Club E 220.0 220.0 83.0 64.0 73.0 - - - - - -
4 Emily TEETON Hayes Hawks BMX Club S 200.0 200.0 - 100.0 100.0 - - - - - -
5 Anya MATERN ALONSO Peckham Challengers BMX Club S 166.0 166.0 - 80.5 85.5 - - - - - -
6 Hannah TEETON Hayes Hawks BMX Club S 115.5 115.5 - 68.0 47.5 - - - - - -
7 Zara HARRIS
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 91.0 91.0 - 91.0 - - - - - - -
8 Jasmine AHMAD Ealing BMX Club 74.5 74.5 74.5 - - - - - - - -
9 Anstazja TONSKA Peckham Challengers BMX Club S 68.0 68.0 - - 68.0 - - - - - -
10 Heidi GILL Braintree BMX Racing Club E 65.0 65.0 - - 65.0 - - - - - -
11 Annalise CADMAN CARPENTER Royston Rockets BMX Racing Club E 57.5 57.5 - - 57.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 11-12 13 Riders 13 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Eboni LENNON
GT Factory BMX UK
Peckham Challengers BMX Club S 281.0 281.0 90.5 99.0 91.5 - - - - - -
2 Shani HARRIS-SHERWOOD
100+ Edwardes GT Bicycles
Peckham Challengers BMX Club S 262.0 262.0 100.0 62.0 100.0 - - - - - -
3 Stephanie WEBB Hayes Hawks BMX Club S 229.5 229.5 83.0 73.5 73.0 - - - - - -
4 Lucy SIMPSON
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 225.5 225.5 76.5 79.0 70.0 - - - - - -
5 Shannon TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 177.0 177.0 - 91.5 85.5 - - - - - -
6 Theia GAYNOR
Hackney BMX Club
Haro 365 BMX Racing 165.5 165.5 - 85.5 80.0 - - - - - -
7 Lexy LOVELL Gosport BMX Club S 161.5 161.5 58.5 46.0 57.0 - - - - - -
8 Annabel TOWNSEND Andover BMX Club S 133.0 133.0 65.0 68.0 - - - - - - -
9 Alice TAYLOR
Bristol Cycling Development Squad
Andover BMX Club S 114.5 114.5 52.0 62.5 - - - - - - -
10 Scarlett MILLER Bournemouth BMX Club S 71.5 71.5 71.5 - - - - - - - -
11 Victoria VANASSE No Club 63.5 63.5 - - 63.5 - - - - - -
12 Katie SAWYER No Club 46.5 46.5 - - 46.5 - - - - - -
13 Evie MOLONEY Andover BMX Club S 42.0 42.0 - 42.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 13-14 13 Riders 13 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Layla JOHNSON
Team Mind
Bournemouth BMX Club S 264.5 264.5 91.0 84.0 89.5 - - - - - -
2 Hannah HEDGES
FTB BMX
Gosport BMX Club S 245.0 245.0 86.0 75.0 84.0 - - - - - -
3 Molly HARBERT
SK Racing
Gosport BMX Club S 207.5 207.5 73.5 66.0 68.0 - - - - - -
4 Lara WONG Hayes Hawks BMX Club S 200.0 200.0 100.0 100.0 - - - - - - -
5 Daisy BATTAM Bexhill Burners BMX Race Club S 181.5 181.5 46.5 62.0 73.0 - - - - - -
6 Holly TAYLOR-KEENE Runnymede Rockets S 180.5 180.5 63.5 55.5 61.5 - - - - - -
7 Phoebe GAYNOR
Hackney BMX Club
Haro 365 BMX Racing 180.0 180.0 - 80.0 100.0 - - - - - -
8 Agnes HARRISON Tiverton BMX Club SW 172.5 172.5 80.5 92.0 - - - - - - -
9 Stephanie MACK Club Cyclopark S 123.0 123.0 - 44.5 78.5 - - - - - -
10 Bethany SMITH Ealing BMX Club 105.0 105.0 69.0 36.0 - - - - - - -
11 Skye WEBB Hayes Hawks BMX Club S 96.5 96.5 57.0 39.5 - - - - - - -
12 Hollie BOUGHTON Greenwich BMX S 79.5 79.5 42.0 37.5 - - - - - - -
13 Sophie STEBBINGS Ipswich BMX Club E 56.0 56.0 - - 56.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 15-16 6 Riders 6 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Heather YOUNG Andover BMX Club S 190.0 190.0 98.5 - 91.5 - - - - - -
2 Aimee BANCROFT
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 187.5 187.5 88.5 - 99.0 - - - - - -
3 Charlotte DAVIS
DT Racing
Bristol BMX Club SW 97.5 97.5 - 97.5 - - - - - - -
4 Jasmine TRIEBNER Runnymede Rockets S 83.5 83.5 - 83.5 - - - - - - -
5 Jaz TRIEBNER Runnymede Rockets S 78.5 78.5 78.5 - - - - - - - -
6 Izzy POPE
Haro 365 Racing
Bournemouth BMX Club S 1.0 1.0 - 1.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

17-29 Female Cruiser 2 Riders 2 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Natalie EDWARDS
Hersden Harriers BMX Racing Club
Broomfield Bikers BMX Club 291.5 291.5 98.5 93.0 100.0 - - - - - -
2 Bethany FLETCHER
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 261.0 261.0 88.0 82.5 90.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

30+ Female Cruiser 4 Riders 4 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Michelle EATON
ICE Bikes UK Factory Team
Gosport BMX Club S 100.0 100.0 100.0 - - - - - - - -
2 Nicola SPIERS
Decade Europe
Gosport BMX Club S 97.0 97.0 - - 97.0 - - - - - -
3 Anita WONG Hayes Hawks BMX Club S 88.5 88.5 88.5 - - - - - - - -
4 Jen CANNONS
BMX United
Braintree BMX Racing Club E 87.5 87.5 - - 87.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 9-12 13 Riders 13 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Oscar SIMPSON
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 294.0 294.0 98.0 96.0 100.0 - - - - - -
2 Zion POULTER
Storm
Bournemouth BMX Club S 246.0 246.0 82.0 84.0 80.0 - - - - - -
3 Lewis FLETCHER
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 244.5 244.5 78.5 80.0 86.0 - - - - - -
4 Elsa RENDALL TODD
Race Day Video
Club Cyclopark S 180.0 180.0 54.5 56.5 69.0 - - - - - -
5 William LUDWELL
THRILL FACTORY UK
Bath BMX SW 178.0 178.0 89.0 89.0 - - - - - - -
6 Harry MCCANN
T.N.T.
THRILL FACTORY UK 157.0 157.0 - 67.0 90.0 - - - - - -
7 Ashton COOMBS
Bournemouth BMX Club
ROGUE STATE 146.0 146.0 72.0 74.0 - - - - - - -
8 Sam PERRY-OGDEN
BMX United
Gosport BMX Club S 141.5 141.5 39.5 44.5 57.5 - - - - - -
9 Alfie NORRIS
BMX United
Gosport BMX Club S 127.5 127.5 65.5 62.0 - - - - - - -
10 Matthew LOVELL Gosport BMX Club S 124.0 124.0 37.0 40.5 46.5 - - - - - -
11 Harry KEET
Indy Racing
Knightwood BMX Club S 122.5 122.5 60.0 - 62.5 - - - - - -
12 Ted HEBDEN T.N.T. S 120.5 120.5 45.5 - 75.0 - - - - - -
13 Luke ANDERSON
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 42.5 42.5 - - 42.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 13-14 5 Riders 5 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Zach RENDALL TODD
Race Day Video
Club Cyclopark S 290.5 290.5 100.0 100.0 90.5 - - - - - -
2 Joseph HARRIS
BMX United
Braintree BMX Racing Club E 188.0 188.0 91.5 91.5 5.0 - - - - - -
3 Luke TERRY
T.N.T.
T.N.T. S 170.5 170.5 86.0 - 84.5 - - - - - -
4 Stephanie MACK Club Cyclopark S 155.5 155.5 - 79.0 76.5 - - - - - -
5 Arlo PHELAN
Finelines Racing
Leicester HuncoteHornets BMX Club M 99.5 99.5 - - 99.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 15-16 11 Riders 11 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Theo POPE Bournemouth BMX Club S 243.5 243.5 55.0 98.5 90.0 - - - - - -
2 Tom WHITTAKER Bournemouth BMX Club S 228.5 228.5 71.5 78.0 79.0 - - - - - -
3 Connor HEDGES
FTB BMX
Gosport BMX Club S 186.5 186.5 - 89.5 97.0 - - - - - -
4 Oliver WEBB Hayes Hawks BMX Club S 176.5 176.5 59.0 63.5 54.0 - - - - - -
5 Max SPIERS
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 170.5 170.5 97.5 - 73.0 - - - - - -
6 Luca MANSI Bournemouth BMX Club S 151.5 151.5 69.5 82.0 - - - - - - -
7 Tom SCHWIMMBECK
Storm
Brixton BMX Club S 147.5 147.5 81.5 - 66.0 - - - - - -
8 Jack WIGGINS
Hersden Harriers BMX Racing Club
Peckham Challengers BMX Club S 145.0 145.0 75.5 69.5 - - - - - - -
9 Joel BROOKS
THRILL FACTORY UK
Andover BMX Club S 120.0 120.0 - 60.0 60.0 - - - - - -
10 Cameron CARTER
Bournemouth BMX Club
Team Mind 89.5 89.5 89.5 - - - - - - - -
11 Kyle HILL
Pure Bicycles
Norwich Flyers BMX Racing Club E 85.0 85.0 - - 85.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 17-29 10 Riders 10 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Max HENDERSON-GOODFELLOW
BMX United
Runnymede Rockets S 267.0 267.0 82.0 99.0 86.0 - - - - - -
2 Richard PENNEY Bexhill Burners BMX Race Club S 235.0 235.0 70.5 89.0 75.5 - - - - - -
3 Robert FLETCHER
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 233.5 233.5 77.0 79.5 77.0 - - - - - -
4 Ben WALTER Merton Saints BMX Club S 176.5 176.5 90.5 86.0 - - - - - - -
5 Charlie LUCKHURST Runnymede Rockets S 135.0 135.0 62.5 72.5 - - - - - - -
=6 Joshua BRADSHAW Runnymede Rockets S 100.0 100.0 100.0 - - - - - - - -
=6 Will SMITH
Pure Bicycles
Runnymede Rockets S 100.0 100.0 - - 100.0 - - - - - -
8 Connor BLYTH
BMX United
DC Cycles 91.5 91.5 - - 91.5 - - - - - -
9 Jack LEWINGTON Andover BMX Club S 85.5 85.5 85.0 0.5 - - - - - - -
10 Owen BAXTER
Big Daddy Plates UK
T.N.T. S 0.5 0.5 - 0.5 0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 30-39 6 Riders 6 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Adrian WOODCOCK Runnymede Rockets S 295.0 295.0 98.5 99.0 97.5 - - - - - -
2 Ross COPSEY Bournemouth BMX Club S 181.5 181.5 89.5 92.0 - - - - - - -
3 Neil BUNDAY Knightwood BMX Club S 159.5 159.5 79.0 80.5 - - - - - - -
4 Wilber COSTA No Club 86.5 86.5 - - 86.5 - - - - - -
5 Adam BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 83.5 83.5 - - 83.5 - - - - - -
6 Michelle EATON
ICE Bikes UK Factory Team
Gosport BMX Club S 76.0 76.0 - 76.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 40-44 9 Riders 9 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Damian MEAD
StayStrong / Clark & Kent
Andover BMX Club S 276.5 276.5 98.5 91.5 86.5 - - - - - -
2 Simon FLETCHER
Race Day Video
T.N.T. S 236.0 236.0 88.5 78.0 69.5 - - - - - -
3 Tim BISHOP Merton Saints BMX Club S 197.0 197.0 77.5 62.0 57.5 - - - - - -
4 Steve WILLCOCKS
Hantspol CC
Team Mind 162.0 162.0 - 84.5 77.5 - - - - - -
5 Andrew SHAW
StayStrong / Clark & Kent
Birmingham BMX Club M 99.5 99.5 - - 99.5 - - - - - -
6 Andrew BILES Bournemouth BMX Club S 97.0 97.0 - 97.0 - - - - - - -
7 Ricardo SANTOS
Hayes Hawks BMX Club
Knightwood BMX Club S 83.0 83.0 - - 83.0 - - - - - -
8 Sergio FERNANDES
Merton Saints BMX Club
Greenwich BMX S 73.5 73.5 - - 73.5 - - - - - -
9 Mark WARFIELD Hayes Hawks BMX Club S 71.5 71.5 - 71.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 45-49 20 Riders 20 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Howard BLAKES Runnymede Rockets S 227.5 227.5 80.0 71.5 76.0 - - - - - -
2 Myles GAULT
Twisted Concepts BMX
Runnymede Rockets S 205.0 205.0 76.0 60.0 69.0 - - - - - -
3 Jon MOORE Bournemouth BMX Club S 191.5 191.5 3.0 98.0 90.5 - - - - - -
4 Garry MCVANN No Club 182.0 182.0 97.5 84.5 - - - - - - -
5 Michael WHITTAKER Bournemouth BMX Club S 172.5 172.5 63.0 44.5 65.0 - - - - - -
6 Paul BRADSHAW Runnymede Rockets S 168.5 168.5 88.0 - 80.5 - - - - - -
7 Steven NEWELL Hayes Hawks BMX Club S 125.5 125.5 58.0 33.0 34.5 - - - - - -
8 Alan BAKER
T.N.T.
Greenwich BMX S 122.5 122.5 69.5 53.0 - - - - - - -
9 Alan HILL
Pure Bicycles
Norwich Flyers BMX Racing Club E 99.5 99.5 - - 99.5 - - - - - -
10 Anita WONG Hayes Hawks BMX Club S 92.0 92.0 - 39.5 52.5 - - - - - -
11 Anthony HOWELLS
DC Cycles
Knightwood BMX Club S 90.0 90.0 - 90.0 - - - - - - -
12 Tim DREW Redditch Premiers BMX Club M 78.0 78.0 - 78.0 - - - - - - -
13 Richie CLARK Bournemouth BMX Club S 75.0 75.0 53.0 22.0 - - - - - - -
14 Richard PENNY Bath BMX SW 66.5 66.5 - 66.5 - - - - - - -
15 Andy DAVIES Bournemouth BMX Club S 65.5 65.5 - 26.5 39.0 - - - - - -
16 Tabitha RENDALL
Race Day Video
Club Cyclopark S 59.5 59.5 - - 59.5 - - - - - -
17 James PRITCHARD
Race Incorporated
Hersden Harriers BMX Racing Club S 42.0 42.0 - - 42.0 - - - - - -
18 Nicholas BOLD Bath BMX SW 37.0 37.0 - 37.0 - - - - - - -
19 Bernard SCHAALE
Bournemouth BMX Club
GT Factory BMX UK 32.5 32.5 - - 32.5 - - - - - -
20 James PRITCHARD No Club 30.5 30.5 - 30.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 50+ 10 Riders 10 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Mark LEWIS Runnymede Rockets S 273.5 273.5 97.0 90.5 86.0 - - - - - -
2 Billy STUPPLE
FTB BMX
Gosport BMX Club S 232.5 232.5 65.0 73.0 94.5 - - - - - -
3 Kai RIVIERE
East Kent BMX Club
No Club 170.5 170.5 88.0 82.5 - - - - - - -
4 Stuart CATFORD Gosport BMX Club S 149.0 149.0 72.0 77.0 - - - - - - -
5 Phil BEER Hersden Harriers BMX Racing Club S 141.0 141.0 74.0 67.0 - - - - - - -
6 Keith BROWN
Team Mind
Knightwood BMX Club S 137.0 137.0 59.0 - 78.0 - - - - - -
7 Keith WILSON
FTB BMX
Merton Saints BMX Club S 97.5 97.5 - 97.5 - - - - - - -
8 Gregory REED Runnymede Rockets S 80.0 80.0 80.0 - - - - - - - -
9 Graham WATTS
Bath BMX
DT Racing 60.0 60.0 - 60.0 - - - - - - -
10 Michael WOOF
Merton Saints BMX Club
Brixton BMX Club S 52.5 52.5 52.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Regional Open Cruiser 0 Riders.

 

Championship Women (17+) 17 Riders 17 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Megan DUHIG T.N.T. S 221.0 221.0 62.0 75.0 84.0 - - - - - -
2 Emily HUTT
Supercross Factory UK
Hayes Hawks BMX Club S 200.0 200.0 100.0 - 100.0 - - - - - -
3 Emilia SHAKLES
Gosport BMX Club
GT Factory BMX UK 179.5 179.5 - 90.0 89.5 - - - - - -
4 Taylor-Lei MOHAN Peckham Challengers BMX Club S 166.5 166.5 90.5 - 76.0 - - - - - -
5 Silvi VARGAS
Storm
Peckham Challengers BMX Club S 150.5 150.5 85.0 - 65.5 - - - - - -
6 Amy WILLATS
Barking& Dagenham BMXClub(BADBMX)
Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 141.0 141.0 72.5 68.5 - - - - - - -
7 Ella CATFORD Gosport BMX Club S 130.5 130.5 67.0 63.5 - - - - - - -
8 Vanessa HARRISON
Braunton BMX Club
Team Mind 113.5 113.5 56.5 57.0 - - - - - - -
9 Elle JUNKER
DC Cycles
Gosport BMX Club S 100.0 100.0 - 100.0 - - - - - - -
10 Amy BARTON Knightwood BMX Club S 88.0 88.0 41.5 46.5 - - - - - - -
11 Hannah DREW Redditch Premiers BMX Club M 86.5 86.5 - 86.5 - - - - - - -
12 Jessica TAYLOR
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 86.0 86.0 44.0 42.0 - - - - - - -
13 Heather YOUNG Andover BMX Club S 80.0 80.0 - 80.0 - - - - - - -
14 Caitlin ELLIS ROGUE STATE 79.5 79.5 79.5 - - - - - - - -
15 Molly NICE
THRILL FACTORY UK
Braintree BMX Racing Club E 70.0 70.0 - - 70.0 - - - - - -
16 Lara WONG Hayes Hawks BMX Club S 59.5 59.5 - - 59.5 - - - - - -
17 Tabitha RENDALL
Race Day Video
Club Cyclopark S 52.5 52.5 - - 52.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Pro Straight Payback 9 Riders 9 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 3 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Billy LUCKHURST Runnymede Rockets S 98.0 98.0 - - 98.0 - - - - - -
2 Dean REEVES
GT Factory BMX UK
Peckham Challengers BMX Club S 89.5 89.5 - - 89.5 - - - - - -
3 Nicholas OATEN
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 83.0 83.0 - - 83.0 - - - - - -
4 Dieren MACAULEY-PERRY
100+ Edwardes GT Bicycles
Peckham Challengers BMX Club S 80.5 80.5 - - 80.5 - - - - - -
5 Nathan KONGGUTONG
Twisted Concepts BMX
Hackney BMX Club S 73.0 73.0 - - 73.0 - - - - - -
6 Lee ROBINSON
T.N.T.
T.N.T. S 70.0 70.0 - - 70.0 - - - - - -
7 Morgan WHITELEY Andover BMX Club S 64.5 64.5 - - 64.5 - - - - - -
8 Ashley BINNER
Gosport BMX Club
DC Cycles 62.0 62.0 - - 62.0 - - - - - -
9 Joshuah WERNER
Peckham Challengers BMX Club
Ice Bikes UK Factory Team 46.5 46.5 - - 46.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9